Svenska Hundklubben SHK Södertälje

Almanacka

 oktober 2019 
401tis
» 6:e träff Valpkurs Anita Walldau Wallin, Lena Wiklund 18:30-20:0
Ragnar, Ragna
2ons
» 4:e träff, Personspår Grund Ronnie Forsberg 17:30-20:30
Ludvig, Love
3tor
» Sista träff Tävlingslydnad fortsättning Carina Waldehagen 18:30-
» Sista träff Tävlingslydnad Rookie Miriam Huttunen 18:30-20:30
Evald, Osvald
4fre
Frans, Frank
5lör
» 4:e träff Ordning reda & spår Jan-Lennart Andersson 9:30-12:30
» 4:e träff Vardagslydnad: Annica Sandström. 10:30-12:00
» 5:e träff Personspår Avancerad kombo Kicki Samuelsson 9:30-12:30
Bror
6sön
» 3:e träff Sök fortsättning 10:00 - 13:00
» 5:e träff Personspår fortsättning Kirsten Johnson 9:30-12:30
» 5:e träff Personsök Nybörjare Marianne Brunnström 9:00-12:00
» första träff RALLYLYDNAD, NYBÖRJARE 10:00-12:00
Jenny, Jennifer
417mån
» Retriverträning-valp, jaktapportering. Hela anläggningen bokad k
Birgitta, Britta
8tis
» 1:a träff Valpkurs 2 Anita Walldau Wallin, Lena Wiklund.
» 5:e träff Grupp 3 Fria hundar med Johan Andersson kl.16.30-17.30
» Styrelsemöte 18.30-
Nils
9ons
» 5:e träff Personspår Grund: Ronnie Forsberg 17:30-20:30
Ingrid, Inger
10tor
Harry, Harriet
11fre
Erling, Jarl
12lör
» 5:e träff Ordning reda & spår Jan-Lennart Andersson 9:30-12:30
» Hel helg för barn med hund 12-13/10 kl 10:00 - 14:00
» Sista träff Personspår fortsättning Kirsten Johnson 9:30-12:30
» Sista träff, Vardagslydnad: Annica Sandström. 10:30-12:00
» Sista träff, Personspår Avancerad kombo Kicki Samuelsson 9:30-12
Valfrid, Manfred
13sön
» 2:a träff, RALLYLYDNAD, NYBÖRJARE 10:00-12:00
» 4:e träff Sök fortsättning 10:00 - 13:00
» 5:e träff Personsök Nybörjare Marianne Brunnström 9:00-12:00
» Hel helg för barn med hund 12-13/10 kl 10:00 - 14:00
Berit, Birgit
4214mån
» Retriverträning-valp, jaktapportering. Hela anläggningen bokad k
Stellan
15tis
» 2:a träff Valpkurs 2 Anita Walldau Wallin, Lena Wiklund.
Hedvig, Hillevi
16ons
» Sista träff Personspår Grund Ronnie Forsberg. 17:30-20:30
Finn
17tor
Antonia, Toini
18fre
Lukas
19lör
» 1:a dag VILTSPÅR, ÖPPENKLASS
» 6:e träff Ordning reda & spår Jan-Lennart Andersson 9:30-12:30
Tore, Tor
20sön
» 2:a träff, VILTSPÅR, ÖPPENKLASS 13:00-16:00
» 3:e träff, RALLYLYDNAD, NYBÖRJARE 10:00-12:00
» 6:e träff Personsök Nybörjare Marianne Brunnström 9:00-12:00
» 7:e träff Personsök Nybörjare Marianne Brunnström 9:00-12:00
» Klubbstugan bokad hela dagen BAS-utbildning
» Sista träff Sök fortsättning 9:00-12:00
Sibylla
4321mån
Ursula, Yrsa
22tis
» 1:a träff grupp 1 Fria Hundar med Johan Andersson kl 18.00-19.00
» 1:a träff grupp 2 Fria Hundar med Johan Andersson kl.19.30-20.30
» 1:a träff Grupp 3 Fria hundar med Johan Andersson kl.16.30-17.30
» 3:e träff Valpkurs 2 Anita Walldau Wallin, Lena Wiklund.
» 4:e träff Valpkurs 2
Marika, Marita
23ons
Severin, Sören
24tor
 FN-dagen
Evert, Eilert
25fre
Inga, Ingalill
26lör
» Spårprovsdag Svartbro
Amanda, Rasmus
27sön
» 4:e dag RALLYLYDNAD, NYBÖRJARE 10:00-12:00
» Sista träff Ordning reda & spår Jan-Lennart Andersson 9:30-12:30
» Sista träff Personsök Nybörjare Marianne Brunnström 9:00-12:00
Sabina
4428mån
Simon, Simone
29tis
Viola
30ons
Elsa, Isabella
31tor
Edit, Edgar

 

Retriverträning-valp, jaktapportering. Hela anläggningen bokad kl. 18-20

Måndag 9,17, 23, 30 september

7, 14 oktober

Dagens datum

onsdag
16
oktober
Sista träff Personspår Grund Ronnie Forsberg. 17:30-20:30
Finn

2019
Vecka 42